info_outline کاربر گرامی جیگا لطفا قوانین سامانه را بدقت مطالعه بفرمایید.
تعاریف و اصطلاحات
اقامتگاه: شامل هر گونه محل اقامت اعم از ویلا، سوئیت، آپارتمان، اقامتگاه بومگردی و هتل می‌باشد.
کاربر: کلیه افرادی (اعم از مسافران، میزبان‌ها و رابط‌ها) که وارد سایت جیگا شده و یا عضو آن می‌شوند
میزبان: کاربرانی که اقامتگاه تحت مالکیت خود و یا ملکی که اختیارات قانونی لازم از طرف مالک اصلی آن دارا هستند را جهت اجاره و یا خدمات در سایت جیگا ثبت می‌نمایند.
مهمان: کاربرانی که مایل به رزرو اقامتگاه در سایت جیگا می باشند.
قوانین عمومی جیگا
جیگا پلتفرمی واسط جهت معرفی اقامتگاه اعم از ویلا،سوئیت،کلبه،آپارتمان و ...به منظور سکونت موقت مهمانان می باشد.
برای عضویت در سامانه و ایجاد حساب کاربری دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام شمسی الزامی می باشد و کاربر با استفاده از این سرویس تعهد می نماید که بالای 18 سال سن دارد.
در سامانه هر شخصی می تواند ملک یا محل اقامت مورد نظر را جهت ارائه خدمات اقامتی درج نماید. صحت اطلاعات مربوط به اقامت گاه های ثبت شده در سامانه بر عهده میزبان می باشد.
هزینه های اقامت در املاک ثبت شده در سایت جیگا توسط میزبان مشخص می گردد و سامانه هیچ گونه مسئولیت و دخالتی نسبت به مبالغ اعلام شده ندارد.
کلیه مطالب و توضیحات میزبان و مهمان از سفر که در سامانه منعکس می شود توسط واحد کنترل محتوا بررسی و در صورت احراز مغایرت با اصول سامانه حذف یا اصلاح می گردد.
جیگا می تواند هر گونه پیام، آگهی و یا عکسی که در سامانه درج می شود و یا هرگونه اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که مغایر با مقررات تشخیص دهد، حذف نماید.
تلاش سامانه جیگا، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است و کاربران موظفند اطلاعات صحیح و واقعی درج نمایند، درغیراینصورت سامانه جیگا در صورت اطلاع از موضوع اقدام به حذف می نماید.
سامانه جیگا نرم افزار حاضر را به همان شکلی که هست و بدون هیچگونه تعهدی ارائه می کند. و در مورد اختلالات نرم افزاری و خالی از اشکال بودن آن، رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای شما تعهدی ندارد.
کاربر متعهد است در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سامانه موارد را به پشتیبانی و یا مرکز تماس سامانه فوراً گزارش نماید.
حفاظت از رمز عبور سامانه به عهده کاربران می‌باشد و سامانه مسئوولیتی در مورد سوء استفاده از نام کاربری و رمز عبور کاربر ندارد.
اطلاعات خصوصی کاربران سامانه که در مشخصات کاربری وارد می شوند مانند ایمیل، تلفن و آدرس وارد کننده اطلاعات، به جز اطلاعاتی که جهت نمایش عمومی در آگهی درج می گردند، محرمانه تلقی شده و جیگا تلاش خود را به منظور حفظ و نگهداری از آنها می نماید.
جیگا در خصوص وقوع احتمالی هرگونه حادثه که منجر به ورود خسارت جسمی، مالی و یا معنوی به مهمانان و یا میزبانان گردد، هیچگونه مسوولیتی نخواهد داشت.
این سامانه تنها واسط معرفی مهمانان و میزبانان به یکدیگر می باشد؛ بنابراین هیچگونه دخالت و یا مسوولیتی نسبت به انجام تعهدات میزبان، مهمان و دیگر کاربران و کیفیت خدمات ارائه شده ندارد.
تمامی کاربران سامانه موظفند مفاد ماده 7 آیین نامه ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایرانی در خصوص ممنوعیت انتشار داده های غیرقانونی را رعایت نمایند. موارد مغایر با قانون، تخلف محسوب شده و در صورت اطلاع فوراً حذف خواهد شد.
جیگا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و عضویت و اطلاعات وارد شده توسط کاربران که مغایر با این قوانین تشخیص داده شود، در صورت اطلاع جیگا بدون اطلاع قبلی حذف یا مسدود خواهد شد.
کلیه کاربران سامانه موظفند قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمایند. در صورت ارتکاب جرم در محلهای اقامتی و یا با استفاده از بستر سامانه، موارد در صورت کشف سریعاً به مراجع ذیصلاح قضائی و انتظامی اطلاع داده خواهد شد.
کاربران ضامن صحت اطلاعات هویتی وارد شده توسط خود می باشند و در این زمینه مسئولیتی متوجه سامانه نخواهد بود.
اگر کاربر نیابتا از طرف شخص حقیقی این شرایط را می پذیرد یعنی این قدرت را دارد که آن ها را پایبند به ضوابط و شرایط کند.
این سایت هیچگونه تعهدی نسبت به سو پیشینه کیفری اعضا ندارد.
جیگا مسئولیتی در قبال ذخیره سازی و پشتیبان گیری از آگهی ها و تصاویر آگهی ها ندارد و تعهدی برای نگهداری فایل ها روی سرور ندارد و در شرایط خاص ممکن است فایل های اعضا بدون اطلاع قبلی حذف گردند.
ممکن است در جریان پرداخت ارتباط شبکه‌ای قطع شود. این مشکل توسط بانک برطرف می شود. اگر از حساب شما مبلغی کسر شود، این مبلغ توسط بانک به حسابتان برخواهد گشت و مسئولیتی در این زمینه متوجه جیگا نیست، هر چند جیگا از باب همکاری، در این زمینه پیگیری مربوطه را خواهد داشت.
حساب‌های کاربرانی که مورد سوء استفاده یا دستکاری قرار گیرند، بدون اطلاع قبلی حذف می‌شوند.
جیگا برای اطلاع یافتن شما از مطالب جدید به شما پیامک یا رایانامه ارسال می کند. شما بدینوسیله موافقت خودرا با دریافت اینگونه پیام ها اعلام می دارید.
جیگا ممکن است تغییراتی در این قوانین و مقررات اعمال کند که در این صورت، کاربران لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن نمایند تا از شرایط و الزامات جارى و لازم الاجرا مطلع شوند.
در صورتی که یک یا چند بند از این قرارداد به هر دلیلی بی اعتبار شود خللی به اعتبار و صحت سایر بندهای قرارداد وارد نخواهد نمود.
سایت جیگا در صورت لغو هرگونه قراردادی هیچگونه مسئولیتی در قبال مهمان و میزبان ندارد.
قوانین مربوط به میزبان
میزبان موظف است اطلاعات شخصی خود را اعم از تلفن ثابت آدرس محل سکونت موبایل شخص دیگری(برای تماس در موارد اضطراری) و موارد دیگری که به هنگام ثبت نام در سامانه نیاز به درج آن است به طور صحیح وارد نماید.
میزبان موظف است مجوزهای مرتبط با واگذاری محل اقامت را از مراجع ذیصلاح قانونی از جمله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اماکن ناجا و غیره کسب نموده و در معرض نمایش عموم قرار دهد.
درج قیمت انتفاع از یک روز اقامت برای هر اقامتگاه الزامی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه بر مبلغ درج شده در سایت جیگا (و یا مبلغ توافق شده) توسط میزبان از میهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد.
میزبان موظف است ملک مورد واگذاری را در هنگام تحویل بصورت نظافت شده و مرتب به میهمان تحویل دهد.
میزبان حق استعلام سوابق اقامتی مهمان را از سامانه ندارد.
میزبان موظف است هنگام تحویل اقامتگاه، سن قانونی میهمان را احراز نماید و از تحویل اقامتگاه به شخص زیر 18 سال خودداری نماید.
میزبان موظف است امکاناتی را که در سامانه برای اقامتگاه معرفی نموده است از قبیل مبل، تلویزیون، وسایل گرمایشی-سرمایشی و غیره را در اختیار مهمان قرار دهد.
میزبان پس از انجام فرآیند درج و نمایش ملک خود در سایت باید پاسخگوی درخواستهای رزروی که برای وی ارسال می شود باشد و در صورت عدم پاسخگویی بیش از دو بار، ابتدا از سامانه تذکر گرفته و در صورت ادامه، فعالیت ایشان معلق می گردد.
میزبان اگر به هر دلیلی تمایل به ارائه خدمات نداشته باشد می بایست پروفایل خود را غیرفعال نماید. چنانچه میزبان بیش از 6 ماه پروفایل فعالیت نداشته باشد، بصورت خودکار از سامانه حذف خواهد شد.
مهمان و میزبان هر دو ملزم به رعایت شرایط و قوانین رزرو و کنسلی سایت و نحوه تسویه حساب می باشند.
در صورت حدوث اشکالات فنی در ملک، میزبان مسئول رفع فوری آن و ارائه امکانات و ایجاد ایمنی لازم برای میهمان می باشد.
کلیه کاربران سامانه می باید جهت اطلاع از تغییر رویه ها و مقرراتی که درسامانه اعمال میشود قسمت اعلانات سامانه را ملاحظه و در صورت نیاز با جیگا تماس بگیرند.
میزبان موظف است کلیه قوانین و مقررات مربوط به گردشگری، اقامت و هتلداری به ویژه شیوه نامه اجرائی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی ایران مصوب 20/3/1395 را رعایت نماید.
میزبان آگاه است و تعهد می کند که تمام اطلاعات مربوط به ملک با قوانین محلی و شرایط صاحبخانه، ملک مشترک، آپارتمانی و غیره، مغایرت و تداخلی نخواهد داشت.
در زمان تحویل داد و تحویل گرفتن ملک، میزبان یا نماینده او موظف به حضور هستند.
مسئولیت آماده سازی و تحویل ملک به میهمان به صورت کامل بر عهده میزبان بوده و سامانه جیگا هیچگونه تعهدی در این ارتباط نخواهد داشت.
واگذاری حق انتفاع از ویلا به اتباع خارجی ممنوع است. میهمانان خارجی(افراد با ملیت غیر ایرانی) را به هتل ها و اماکن رسمی و مورد تایید سازمان گردشگری راهنمایی نمایید و یا از اداره اماکن نیروی انتظامی در مورد اجاره به افراد خارجی کسب تکلیف کنید.
قوانین مربوط به میهمان
ارائه مدارک شناسائی هنگام تحویل گرفتن محل اقامت و مشخصاً ارائه شناسنامه یا مدارک ازدواج الزامی می باشد.
اماکن اقامتی درج شده در سامانه جیگا، جهت برگزاری مهمانی و جشن نبوده و در طول مدت اقامت رعایت شئونات اسلامی، اخلاقی و حدود عرفی و قوانین حاکم بر جامعه توسط مهمان الزامی است. در صورتی که مهمان رفتاری خلاف عرف یا خلاف قوانین درج شده در جیگا داشته باشد میزبان می تواند تقاضای تخلیه اقامتگاه را نموده و از ارائه خدمات به مهمان جلوگیری نماید. ورود حیوانات خانگی همراه میهمان به محل اقامت ممنوع می باشد مگر با هماهنگی و اجازه میزبان.
میهمان موظف است محل اقامت مورد انتفاع را در پایان مدت اقامت بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان تحویل دهد و در صورت ورود خسارت به اسباب، لوازم و اموال میزبان ملزم به جبران خسارات وارده می باشد.
در صورت عدم مراجعه مهمان در زمان رزرو، اقامتگاه برای میهمان خالی نگاه داشته می شود و در صورت لغو رزرو، شرایط استرداد وجه مطابق با ضوابط اعلامی در بخش قوانین لغو رزرو خواهد بود.
محل اقامتی به طور کامل تحویل مهمان خواهد شد؛ بنابراین جیگا هیچ گونه مسئولیتی در قبال گم شدن اشیا و وسایل میهمان ندارد.
قوانین رزرو در ایام تعطیل و یا غیر تعطیل خاص ممکن است دچار تغییر در برخی از استانها گردد. مهمان موظف است در لحظه رزرو تغییرات قوانین و متمم های مربوطه مطالعه و سپس اقدام به رزرو نماید.
اگر مهمان خارج از ساعات تعیین شده¬ جهت پذیرش به محل اقامت مراجعه کند، پذیرش ایشان منوط به هماهنگی و توافق با میزبان خواهد بود و سامانه در این مورد دخالت و مسئولیتی ندارد.
رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط مهمان طی مدت اقامت الزامی است.
قوانین مربوط به لغو
بیشتر از ۷۲ ساعت: در صورتی که مهمان قبل از 72 ساعت به زمان تحویل ملک، رزرو را کنسل نماید مشمول جریمه نخواهد شد و مبلغ پرداختی به صورت کامل به حساب اعلام شده از جانب وی عودت خواهد شد.
از۲۴تا ۷۲ ساعت : در صورتی که مهمان از 72 ساعت تا 24 ساعت به زمان تحویل ملک رزرو را کنسل نماید، یک روز جریمه (معادل هزینه یک روز اقامت محل مورد نظر) از وی دریافت می‌شود و مابقی وجه به حساب اعلام شده از جانب ایشان عودت داده خواهد شد.
کمتر از ۲۴ ساعت : در صورتی که میهمان کمتر از 24 ساعت مانده به زمان تحویل رزرو را کنسل نماید، ملزم است دو روز جریمه (معادل هزینه دو روز اقامت محل مورد نظر) را به سامانه جیگا پرداخت نماید.
قوانین مربوط به رزرو و تخلیه
میزبانان محترم می بایست قبل از قبول درخواست رزرو، ضوابط و قوانین رزرو را مطالعه نموده و سپس اقدام به قبول درخواست نمایند.
میهمان با آگاهی کامل و اشراف به اهداف خود از شرایط اقامت، می بایست درخواست رزرو را ارسال نموده و منتظر پاسخ میزبان باشد.
در صورت موافقت میزبان در تاریخهای مورد درخواست "میهمان می بایست نسبت به تسویه کامل مبلغ نمایش داده شده توسط سیستم از طریق درگاه پرداخت اقدام و شماره پیگیری دریافت نماید.در صورت انصراف از رزرو قوانین کنسلی جیگا اعمال میشود.
پس از پرداخت مبلغ شماره همراه میهمان جهت هماهنگی زمان تحویل برای میزبان ارسال میگردد در صورت عدم تماس میزبان، با اطلاع رسانی میهمان، پشتیبانی سامانه جیگا پیگیری خواهد نمود.
در صورت احراز عدم تطابق مشخصات ذکر شده اقامتگاه در سامانه توسط مهمان، میزبان موظف به عودت کامل وجه دریافتی به سامانه می باشد. همچنین در صورت پیشنهاد ملک جایگزین توسط میزبان، میهمان مخیر به قبول یا رد پیشنهاد اعلامی می باشد. میهمان همچنین می تواند از سامانه درخواست معرفی ملک دیگر(حداکثر یک گزینه) بنماید. در غیر این صورت وجه واریزی میهمان به ایشان مسترد خواهد شد.
در صورت رخ دادن هرگونه اتفاق پیش بینی نشده که منجر به عدم امکان تحویل اقامتگاه به میهمان گردد، میزبان موظف به عودت کامل وجه دریافتی به سامانه می‌باشد. همچنین در صورت پیشنهاد ملک جایگزین توسط میزبان، میهمان مخیر به قبول یا رد پیشنهاد اعلامی می‌باشد. میهمان همچنین می‌تواند از سامانه درخواست معرفی ملک دیگر (حداکثر یک گزینه) بنماید. در غیر این صورت وجه واریزی میهمان به ایشان مسترد خواهد شد.
زمان تحویل ملک ساعت 14:00 و زمان تخلیه ساعت 12:00 می باشد ، در صورت نیاز به تحویل مورد اجاره زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده با توافق طرفین انجام می گیرد و سامانه مسئولیتی ندارد.
جریمه کنسلی رزروهای شامل روزهای خاص بصورت دو برابر محاسبه خواهد شد.
با توجه به شرایط ویژه ایام نوروز، رزروهای نوروزی قابل لغو و استرداد نمی باشد.
هرگونه اختلاف که به طور مستقیم ناشی از استفاده از سامانه جیگا باشد و یا بطور غیرمستقیم مربوط به اقامت در اماکن اقامتی مندرج در سامانه جیگا بوده و مهمان از طریق سامانه جیگا اقدام به رزرو محل اقامتی نموده باشد و همچنین هرگونه ادعا و شکایت حقوقی اشخاص مرتبط با سامانه جیگا صرفاً از طریق ارجاع امر به یک داور منصوب از سوی موسسه حقوقی بین المللی دادبانان دانا قابل طرح و پیگیری خواهد بود. رای داور برای همه طرفها قاطع دعوی و لازم الاجرا می باشد. شرایط و نحوه تشکیل داوری توسط داور تعیین می گردد. چنانچه به هر دلیل و علت توافقات قراردادی میان افراد مرتبط با سامانه جیگا باطل و بلااثر گردد، مفاد این بند به عنوان یک شرط حقوقی مستقل معتبر و نافذ خواهد بود.